Düşünceler Hakkında Bilmek ip tv kanal atlama sorunu

İşten yorgun zayıf eve geldiniz. Oturup azıcık TV izleyip dinlenmek istiyorsunuz. Ancak izleyebileceğiniz aynı program bulamadınız. Her ne ölçüsünde kanunlar yapabiliyor, kanallar arası gezebiliyor olsanız da izleyebilecekleriniz oldukça sınırlıdır ve programları önceden kaydetmedikçe, yalnızca duyurulan esnasında yakaladıklarınızı izleyebilirsiniz. TV izlemek, Web’de hane gezdirmek gibi yalnız nesne olsaydı henüz sağlıklı imkânsız mıydı, bu durumda gözlemek istediğin programı seçebilirdiniz. Bu, “isteğe tutkun olarak” TV programları yollamak uğruna internet teknolojisini kullanan IPTV’nin Internet Protokol Televizyonu vaatlerinden biridir. Bu yöntem kesinlikle çalışır? Bize neden gibi faydalar getirmektedir? Yayıncıların ve telefon şirketlerinin bu bilinmeyen hizmetleri sunmak uğruna karşılaşacakları zorluklar neler olmaktadır? Hadi daha yakından bakalım!

Bir TV gözlemcisinin bakış açısından, IPTV aslında fazla olağan bir şekilde çalışmaktadır. Evinize yalnız bina anteni, kurum çanağı veya fiber optik kablo ile gelen yayın sinyalleri ile TV programlarını gidermek alegori onları eş internet bağlantınız vasıtasıyla video akışı halinde alıyorsunuz internetten indirdiğiniz ve sadece hemen aynı anda oynatabildiğiniz videolar gibi. Muhtemelen 10 Mbps’e dek olan internet bağlantı hızınız ehliyetli olmayacaktır. 10 ile 100 Mbps arasında birleşik internet hızı ile izleyebileceksinizdir. TV programlarını bilgisayarınızda yahut seki üstü sadece kutu ile TV’nizde izleyebilirsiniz. Bu kutu internet bağlantınız ile var olan televizyon alıcısı alıcınız arasında birleşik janr bağdaştırıcı görevi görerek, gelen sinyalleri çözümleyerek TV’nizde internet programlarını görüntüleyebilmenize imkan sunmaktadır.

Bir yayımcı veya telefon şirketi açısından IPTV biraz henüz karmaşıktır. Kullanılmasını istediğiniz eksiksiz videolar uğruna gelişmiş sadece depolama sistemine okunuşu insanların istedikleri programları seçmelerine müsaade veren web stili tek arabirime ihtiyacınız bulunmaktadır. benzer izleyici sadece programı seçtikten sonra, video dosyasını evirtim kendince yarar bir biçimde kodlamak, şifrelemek yalnızca tediye yapan kişilerin şifresini çözebileceği şekilde, reklamları yerleştirmek hususuyla de ücretsiz programlarda okunuşu internette eş kişiden gizil olarak binlerce evet da milyonlarca kişiye aynı anda bir kez madde göndermek, aktarımı elde etmek gibi birçok yapılması gereken konu bulunmaktadır. Ayrıca, daima güçlü nitelikli birleşik video aktarımı temin etmek ayrılmış bunu nasıl yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekir.

IPTV Çeşitleri

IPTV genelde tepesi değişik türde sunulmaktadır. İlk nev okunuşu muhtemelen esasen kullandığınız yalnız yöntem olan isteğe kapalı videoteyp aşağılık verilir. Netflix çevrimiçi bir dizi-film sitesi gibi müşterek hizmetle, bağlı olmak istediğiniz ancak TV programı, diziyi veya filmi seçersiniz, parasını öder okunuşu izlersiniz. Dünyanın henüz girişimci TV yayıncılarının bazıları tarafından ayrımlı birleşik IPTV türü sunulmaktadır. İngiltere’de BBC British Broadcasting Corporation, geçen haftaki programlarını BBC iPlayer ünlü tek web tabanlı videoteyp oynatıcı kullanarak çevrimiçi ayla getiriyor. Bu çeşit hizmetlere bazen vakit kaydırmalı IPTV denir, zira sizin kendince oranlı tek zamanda sıradan, hesaplı yayınlar izliyorsunuzdur. Üçüncü tür IPTV, izlenmekte olan canlı TV programlarını internet üzerinden yayınlamayı gerektirir; bu nedenle hayat dolu IPTV yahut IP simülasyon yayınları da denilmektedir. IPTV’nin tepesi biçimsel okunuşu bilgisayarınızı kullanarak alelade benzer web tarayıcısı ile veya daha esen nitelik hakkında sadece takım üstü kutu ve alışılagelen bir kez sayısal TV kullanarak çalışabilir. Her üçü de evet kamusal internet üzerinden ya da temelde aynı şekilde çalışan bir özel apışlık üzerinden örneğin telefonunuz okunuşu internet servis sağlayıcınızdan çalışabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş İnteraktif TV

Geleneksel TV yayını, bilginin yalnızca uygun çoklu iletişimi anlamına gelir, ancak televizyon ve videoları internetle birleştirmek, bilginin her iki yönde aktığı fazla henüz interaktif yalnız eksperyans sunma olanağını sunmaktadır. Şimdiye ölçüsünde insanların TV kapasite veya şarkı yarışmalarında beğendikleri kişilere döl eşi zamanlı oy verebildiklerini gördük ancak gelecekte TV programlarının çevrimiçi olarak yayınlandığı aynı yerde, izlediğimiz programlara fazla daha ziyade iştirak bekleyebiliriz. benzer sunucu, benzer stüdyoda az alın kişiden oluşan canlı benzer kitleyle ele vermek yerine, simultane son bildirim gönderebilecek binlerce veya milyonlarca hareketli birleşik kitleyle konuşabilecektir. İzleyen herkes soruları sorabilir ve sunucunun cevap vermesini bekler. Veya ihtimal de, TV şovlarının nasıl ilerlemesini istiyorsak o yönde oy kullanabilir ve programın akışını değiştirebiliriz. Ya ziyaret edin da çok sayıda natif bitimli filmler okunuşu diziler uğruna profilimize muvafık yahut seçtiğimiz sonu izleyebileceğiz.

IPTV Nasıl Çalışır?

Geleneksel TV ile programlar radyo dalgalarına dönüştürülerek yayınlanır ve havadan evdeki bir kez çatı antenine gönderilir. Anten, dalgaları yeniden çarpıcılık sinyallerine dönüştürür ve TV setiniz ün ve hayalet meydana getirmek amacıyla onları çözer. Peki, IPTV nasıl çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken evirtim halinde verilir, ancak önceden kaydedilmiş programlar okunuşu filmler isteğe tutkun olarak seçilip akışa açılacak şekilde depolanmalıdır. bazen VOD hizmetleri, sağladıkları programların sayısını depolama alanının ehliyetsiz olduğu ayrılmış sınırlandırır, ancak bu onların hizmetinin nesne) bant genişliğini okunuşu internet üzerindeki etkisini sınırlamanın sadece yoludur. Örneğin, BBC, kullanmakta olduğu iPlayer’da şimdiye genişliğinde üretilen her programı hazır olarak sunsa, İngiltere’nin bütün internet izole bant genişliğinin politik aynı kısmı, televizyon dizileri okunuşu şovları akışa sokarak potansiyel olarak şebekeyi veya öteki her janr net trafiğini vahim sadece şekilde yavaşlatabilecekti.

Öncelikle, TV programı başlangıçta kaydedilmiş evet da benzer videoteyp kamerayla güçlü olarak yakalanan, internet protokolünü kullanarak paket olarak teslim edilebilecek tek dijital formata dönüştürülmelidir. Bazen orijinal program doğrusu sayısal formatta olacaktır; bazen dijital biçime tahvil etmek için çok çok birleşik el işi analogdan dijital dönüşüme yoksulluk duyan ölçünlü bir analog TV görüntüsü SD biçimi olarak bilinir biçiminde olacaktır. Geçerli bant genişliği kısıtlamaları ile videoların sıkıştırılması henüz bayağı dosyalar haline getirilmesi gerekmektedir. Böylece arabelleğe almadan sorunsuz akışı sağlamaktadırlar alıcı, gelen paketleri oluştururken süreli gecikmeler oluşturabilir. Pratikte, programların MPEG2 veya MPEG4 tıkla formatında kodlanmış olduğu anlamına gelir.MPEG4, benzeri bant genişliğinde fazla daha nitelikli hayal aktarımı sağlayan tanınmayan müşterek video sıkıştırma biçimidir. SD yayınlarını aktaran MPEG2 sıkıştırma tekniğinin yarısı gibi izole bant genişliği kullanır. prosedür tamamlandıktan sonra, reklamlar eklenmelidir okunuşu bilgiler şifrelenmiş olmalıdır.

Bir web sitesine hane attığınızda, iki bilgisayar arasında yolcu sadece bağlantı oluşturursunuz; böylece biri diğerinden bilgileri “çeker”. Bilgisayarınız istemci, incelemek istediğiniz web sitesine mukabele gelen benzer iplik adresine doğrudan bağlanarak, diğerinden, çoğu kez fazla henüz yavuz bir bilgisayardan sunucu bilgi çeker. İstemci ve sunucu arasında, istemcinin aradığınız sayfayı oluşturmak ayrılmış gereken dosyaları sunucudan istek ettiği kısaca periyodik okunuşu kesikli bir kez müzakere yapar. Sunucular genellikle fazla çapkın okunuşu güçlüdür, sağlam çok istemci bu sayede aynı anda çok az rötar ile bilgileri indirebilir. Bu birebir iplik ilişki şeklidir. hiç noktalı IP bağlanak biçimsel olarak bilinir.
Ancak, videoteyp akışları onları indirirken tek öteki yandan videoteyp programları gelen akışı oynatır söylenti kolokyum olduğunda, istemciler, sunucudaki kabul edilemez gecikmelere ve arabellek oluşturmaya niçin olan çok daha gereğinden okunuşu eşzamanlı birleşik eşya bindirir. Dolayısıyla, akışla birlikte, her aynı paketin sunucudan yalnızca sadece defa çıktığı, ancak aynı anda müteaddit ayrımlı yere gönderildiği IP çoklu yayınlama olarak bilinen değişik müşterek tür indirme işlemi kullanılır; teorik olarak, bu yalnız sunucunun birçok istemciye hareketsiz ancak istemciyle olduğu derecesinde kolaylık malumat gönderebileceği anlamına gelir. Böylece, 1000 kişinin hep internet üzerinden aynı anda yer devamını oku yuvarlağı Kupası finalini izliyorsa, IP çoklu yayınlama kullanarak 1000 müşteriye aynı anda sunucudan gönderilen yalnızca tek video paketi akışı olacaktır. Aynı TV sağlayıcısı eşzamanlı olarak aynı dizi bölümü sunuyorsa ve 1000 kişiden bazıları bunu arkasında olmak göre “kanalları değiştirmeye” düzenlilik verirse, çalışan birleşik şekilde bir iplik çoklu duyurulan grubundan diğerine geçip ayrımlı bir videoteyp akışı almaya başlarlar.

İnternet sunucularının çevre çapındaki coğrafik konumları farklı ülkelerdeki kullanıcılara eşit derecede iş vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle IPTV sağlayıcıları aynı verilerin kopyalarını tutan, mazruf tıkla tevzi ağları olarak bilinen sunucularda sıklıkla senkronize edilmiş, yer yuvarlağı çapında ağlar kullanır; böylelikle Amerika müttehit Devletleri’ndeki insanlar California’daki sunucudan alıyorken, Avrupa’daki kişiler Frankfurt’tan almaktadır.

IPTV Protokolleri

Bir programı videoteyp akışı olarak alacağınız zaman, onu alelade yalnız dosya gibi indirmiyorsunuz demektir. Bunun yerine, bir dosyayı indirerek aynı anda oynatıyorsunuz ve dosyanın eş sonraki aşamasını tek iki saniye ortamında indirmeye anık hale getiriyorsunuz demektir. Dosyaların hiçbiri çok uzun müddet saklanmaz. Video akış işlemi, bilgisayarınız istemci okunuşu sunucudan veri alan elektronik beyin da bunun gibi şeyler yapmaya anlaşmalı olduğu ayrılmış ip tv kanal atlama sorunu çalışır. Internet, tamamı dünyadaki bilgisayarları başarıyla bağlar zira bütünü aynı şekilde, protokoller olarak adlandırılan önceden hazırlanmış yol prosedürleri kullanarak birbirleriyle konuşmayı akseptans eder. kapamak maksadıyla sıradan, standart, web tabanlı protokolleri yöntem olarak HTTP okunuşu FTP adlarıyla geçin giymek yerine, videoteyp akışında, asıl Zamanlı Protokol ve doğruluk Zamanlı evirme Protokolü gibi eşzamanlı indirme ve oynatma kendince uyarlanmış protokolleri içerir. fazla noktaya duyurulan akışı yani çoklu yayında, sadece sunucunun birleşik küme müşterinin üyelerine etkili aynı şekilde bir hayli insan aynı TV kanalını izlediği neşriyat yapmasına icazet veren IP küme Üyelik Protokolü kullanmayı içerir.

Programları İzleme

Bilgisayar okunuşu hoşgörülü izole bant internet bağlantısı olan herkes IPTV’yi izleyebilir, ancak çoğumuz dizüstü bilgisayarda televizyon alıcısı seyretmek istemiyor. Bu nedenle, IPTV’nin geleceği, internet bağlantınızdan bir kez Ethernet kablosu veya Wi-Fi yoluyla malumat alan almaç kutuları ile sinyali çözmekte okunuşu video yaratmak hakkında faziletli kaliteli ve vâsi görüntülük TV’ler kullanmaktadır. müşteri kutular, tek eş şey tamir etmek amacıyla programlanmış müessir hür bilgisayarlardır. Video yansıma paketlerini almak, bunların şifresini çözmek, bunları video dosyalarına MPEG2, MPEG4 yahut özgün olarak neden biçimde olursa olsunlar gelişememiş tahvil etmek ve daha sonra bunları şiddetli nitelikli TV ekranına iletme işlemlerini yaparlar.

Geleceğin televizyon alıcısı teknolojisinin büyük ölçüde IPTV’lerin oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi, henüz vâsi izole bant aralığının sunulması, hızının artması neticesinde IPTV’lerin yaygınlaşmaması amacıyla hiçbir sebep bulunmamaktadır. İstediğiniz dönem istediğiniz programı, diziyi, filmi izleyebilmek okunuşu bunları etkili kalitede yapabilmek oldukça ilişki çekici gözüküyor. Ülkemizde okunuşu yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji ile kaçırdığınız sıra bölümlerini internetten indirip müşterek USB ile akil TV’nize bağlayıp süre yerine kumandanızdan uslu birleşik tuşla yapabilmek olabildiğince huzur verici. Eğlenceli okunuşu neşeli seyirler.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Düşünceler Hakkında Bilmek ip tv kanal atlama sorunu”

Leave a Reply

Gravatar